Главная » 2013 » Березень » 5 » За цієї влади вчителі можуть більше їсти

Прем’єр Микола Азаров розповів учителям, що завдяки діям уряду
їх заробітна плата зросла вдвічі і тепер вони можуть купувати
більше продуктів харчування­

За цієї влади вчителі можуть більше їсти
Прем’єр Микола Азаров розповів учителям, що завдяки діям уряду їх заробітна плата зросла вдвічі і тепер вони можуть купувати більше продуктів харчування

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що практично щодня вивчає ситуацію з доходами громадян і ціни на основні продукти харчування, тарифи. Також він уважно стежить, щоб доходи випереджали зростання цін. Про це йдеться в урядовому повідомленні, оприлюдненому на сайті КМУ.

У Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ повідомили, що прем’єру надають не тільки статистичну інформацію, але абсолютно реальні дані, наприклад, із зарплатних відомостей або цінників у магазинах і на ринках.

Для демонстрації покращення ситуації з розмірами зарплат у бюджетній сфері, прем’єр-міністр Микола Азаров навів приклади заробітних плат, яку, отримали «на руки» українські лікарі та учителі в січні поточного року і в березні 2008 року.

Використовуючи статистичні зарплатні дані Азаров зокрема зазначив, що реальний "шкільний вчитель з Івано-Франківська Людмила Василівна, з 15-річним стажем роботи, в грудні 2012 року отримала 2 744 грн, що на 1 416 грн більше, ніж у березні 2008 року (1328 грн)".

За його словами заробітна плата освітян, "поступово, але зросла вдвічі за три роки", а купівельна спроможність зарплат "об'єктивно збільшилася".

"Зверну вашу увагу, що в цих розрахунках ми користувалися, як я вже сказав, реальною зарплатою живих людей і реальною вартістю продуктів у містах, де вони живуть", - сказав прем’єр.

Зокрема, за його словами, ця ж шкільна вчителька Людмила Василівна з Івано-Франківська "в січні 2013 року на свою місячну зарплату могла купити 55 кг свинини, що майже на 20% більше, ніж у березні 2010 року (46 кг), молока - на 28% більше (394 л. проти 308 л), цукру в 2,6 раза більше (457 кг проти 176 кг), а продуктів "борщового набору" (картопля, капуста, буряк, морква, цибуля) теж в 5 разів більше".

Він повідомив, що у залежності від стажу роботи, зарплата вчителів збільшилася з березня 2008 року до грудня 2012 року на 1 300-2 000 гривень.

"Чи достатньо цього? Звичайно ж, ні. Важко прожити на 3000 гривень. Але ще важче було прожити на 1,5 тисячі", - зауважив прем’єр.

"Чи міг уряд збільшити зарплати бюджетників у п'ять разів у той час, коли економіка за три роки додала всього близько 10%? Очевидно, що не міг. Але зможе, коли країна отримає віддачу від Державної програми активізації розвитку економіки, прийнятої минулого тижня", - запевнив Азаров.

"У попередні роки при найменшому збільшенні заробітної плати відразу ж росли ціни. Діючий Уряд переломив цю тенденцію. Завдяки нарощуванню виробництва власної сільгосппродукції, будівництва овочесховищ, оптових ринків, теплиць і так далі не тільки забезпечена цінова стабільність на продуктову групу товарів, але й по багатьох позиціях відбулося здешевлення (овочів, наприклад)", - зазначив прем’єр-міністр.

"Сьогодні головне завдання Уряду: завдяки програмі активізації економічного розвитку підтримати збільшення доходів громадян і наситити внутрішній ринок недорогими і якісними вітчизняними товарами", - повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки неодноразово зверталася до прем’єра щодо необхідності прийняття урядової постанови, яка має забезпечити щоквартальне підвищення посадових окладів працівників закладів та установ освіти. У профспілці наголошують, що відповідні домовленості було досягнуто між урядом і профспілкою напередодні парламентських виборів 2012 року.

У свою чергу, наприкінці лютого, у Міністерстві освіти, характеризуючи стан соціально-економічного захисту працівників галузі освіти заявили, що учителям не варто розраховувати на стрімке підвищення зарплат.

Посилання за темою:

> Азаров пообіцяв повернути престиж учительської професії


Категория: Новини освіти | Просмотров: 1359 | Добавил: olga_salamaha | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0Пошук по Сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Авторизація

Логин:
Пароль:

Міні Чат