Главная » 2011 » Березень » 19 » Профспілка просить МОН зупинити дію нового Положення про атестацію педагогічних працівників


Спільний представницький орган профспілок звернувся до міністра освіти з проханням про зупинення дії наказу, що регулює атестацію педагогічних працівників
У відповідному листі, що адресований міністру освіти і науки Д.Табачнику, зазначено що наказ міністерства, яким затверджено Типове положення про атестацію педагогічних працівників не був погоджений Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань.

У профспілках підкреслюють, що непогодження зазначеного наказу є порушенням домовленостей за Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки.

Неможливість погодження документа, у профспілках пояснюють тим, що умови та основні критерії присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам повинні базуватися на кваліфікаційних характеристиках, обов'язковість яких передбачена чинним законодавством, зокрема ст.96 КЗпП України, ст.6 Закону України "Про оплату праці", ст.45 Закону України "Про професійно-технічну освіту".

У зв’язку з ситуацією що склалася, профспілки пропонують зупинити дію наказу Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 "Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників" та внести необхідні зміни з урахуванням пропозицій та зауважень Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань.

Водночас, 17 березня в Міністерстві освіти і науки відбувся круглий стіл, що був присвячений питанням організованого проведення атестації педагогічних працівників у 2010/11 навчальному році. Захід пройшов під головуванням заступника міністра Б.Жебровського за участю представників регіональних управлінь освіти і науки.

Розсилка новин

За повідомленням МОН, у ході зустрічі порушувалися питання про порядок створення атестаційних комісій та їх повноваження, строки проведення атестації, умови збереження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань при переході педагогічних працівників на роботу з одних навчальних закладів до інших, порядок оскарження рішень атестаційних комісій.

Учасники круглого столу наголосили, що нові норми Положення про атестацію педагогічних працівників мають на меті мотивувати освітян до безперервного підвищення своєї кваліфікації, що сприятиме вдосконаленню якості освіти та підвищенню статусу педагога, йдеться в повідомленні міністерства.

Як повідомлялося раніше, наприкінці минулого року набув чинності наказ МОН, яким затверджено нове Положення про атестацію педагогічних працівників.

Згадане положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та передбачає систему заходів, спрямовану на оцінювання педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Додатково див.:

    * Наказ МОН № 930 від 06.10.10 року "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників";
    * Лист МОН №1/9-44 від 26.01.11 року "Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників".

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 18.03.2011


Категория: Новини освіти | Просмотров: 1546 | Добавил: olga_salamaha | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0Пошук по Сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Авторизація

Логин:
Пароль:

Міні Чат