Главная » 2011 » Травень » 16 » «Освiта.ua» — Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах виявилися незаконними

Наказ про проведення підсумкових контрольних робіт не було подано
на державну реєстрацію до Міністерства юстиції, як того вимагає законодавство,
і вважається таким, що не набрав чинності і не може бути застосованим. Про це йдеться у листі Міністерства юстиції України за підписом заступника міністра відомства у відповідь на відповідний запит ZN.UA.

Зокрема, у самий розпал проведення підсумкових контрольних робіт із чотирьох предметів - математики, іноземної мови, історії України та української мови, - виявилося, що цей наказ Міносвіти №141 підлягає державній реєстрації.

Проте, мабуть, у міністерстві чомусь забули, що в Україні з 1992 року існує нормативний акт, що регулює окремі моменти набуття чинності подібних наказів, а саме: "Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади".

Згідно з п.15 цього положення, "міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані".

Можливо, у Міносвіти вирішили, що документ, який стосується багатьох тисяч школярів, - це акт персонального характеру, або, наприклад, він має рекомендаційний, роз'яснювальний або інформаційний характер і, відповідно, не подається на державну реєстрацію?

Однак нагадаємо, що наказ, по суті, змінює життєвий уклад учнів і передбачає, що семестрова оцінка з предмета виставляється з урахуванням оцінки за підсумкову контрольну роботу. Причому про цей "іспит" школярі дізналися менш ніж за три місяці до його проведення, і це тільки від дати появи наказу.

Відповідно, у тих батьків, які будуть незадоволені результатами підсумкових контрольних, є всі підстави оскаржити їх у суді і визнати недійсним факт проведення таких контрольних.

Що ж стосується дій міністра освіти Дмитра Табачника, який не тільки підписав зазначений наказ, але і взяв на себе функції контролю за його виконанням, то його незаконні дії (чи бездіяльність) як посадової особи можуть бути як мінімум предметом окремого оскарження в адміністративному суді, з відповідною вимогою компенсації моральної шкоди.

Нагадаємо, що державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні Міністерством юстиції правової експертизи на відповідність його Конституції, міжнародному законодавству і законодавству України. Такій реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо у них міститься одна або більше норм, які зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи і законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України.

Слід зазначити, що проведення підсумкових контрольних робіт у школах розпочалося 10 травня та має завершитися 20 травня 2011 року.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 16.05.2011
Категория: Новини освіти | Просмотров: 2007 | Добавил: olga_salamaha | Рейтинг: 3.0/1 |
Всего комментариев: 0Пошук по Сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Авторизація

Логин:
Пароль:

Міні Чат